Українська Українська English English
Гість [вхід] [реєстрація]  
Карпатські стежки
Громадська організація Івано-Франківська регіональна фундація "Карпатські стежки"
Новини
Хто ми
Наші орієнтири
Наші партнери
Маршрути
Знакування
Притулки
Безпека туристів
Екологія
Мапи
Гостинні садиби
Корисні посилання
Фотогалерея
 
Назад Назад
Видано нову карту "Свидовець. Полонина Красна"
Дата публікації: 31.03.2014
Кількість переглядів: 16791

Продовжуємо "заповнювати" Карпати детальними картами. Тепер це українське видання популярної чеської карти Свидовець. Полонина Красна. Ґорґани в трохи урізаному вигляді (без масиву Ґорґани - ця територія є на раніше виданих картах "Східні Ґорґани", "Центральні Ґорґани" та "Західні Ґорґани")

Дана карта є найбільш популярною зі всіх видань видавництва Aurius, і видання 2013 року скоріш за все було останнім. Чеський ринок має свої обмеження в попиті на Українські Карпати і тому стало економічно не вигідно видавати в Чехії подібні карти.

Тому в 2013 року харківське видавництво АССА та Василь Гутиряк, як автор, організатор і ініціатор започаткування видання таких детальних карт Українських Карпат, прийняли рішення отримати виключне право на їх видання в Україні, а також на розробку нових карт. В даний час нами вже видано 6 карт серії «Україна. Відпочивай активно!» і планується подальший рух в цьому напрямку (територія покриття в Google тут). Окремі члени фундації "Карпатські стежки" приймали посильну участь в дослідженні територій і без їх участі робота в цьому напрямку була б не такою ефективною і продуктивною.

Карта Свидовець, полонина Красна фактично відтворює все те, що є на чеській карті, але менший формат карти дозволяє охопити додаткові території на півдні. По ній мандрівник може починати чи закінчувати свою подорож з м.Рахів, пройти весь масив Свидовця (вершини Терентин, Близниці, Стіг, Трояска, Темпа) та зійти до с.Усть-Чорна. Від Усть-Чорної хребтом Красна (вершини Климова, Сиглянський) перейти до с.Колочава.

Виданням даної карти фактично завершено формування цілісного блоку покритя найбільш популярних районів Українських Карпат. Наступною на черзі карта Боржави, робота над якою вже розпочата і ведуться дослідження територій. Ми розуміємо що хочеться всього і відразу, але ми віддаємо перевагу якості продукту (території перевіряються в польових умовах), а не швидкості покриття територій.

В черговий раз наголошуємо, що тільки від Вас залежить наша подальша робота - неправомірне сканування та викладення наших карт в мережі Інтернет не стимулює нас до подальшого дослідження територій. Виїзди на дослідження малоходжених територій вимагають суттєвих затрат (фінансових і фізичних) і робиться все це вже не заради задоволення, а щоб уберегти мандрівників від небезпек, не відображених на старих неперевірених картах, і надати достовірну інформацію.

Щодо електронних варіантів карт – вивчаємо можливість видання такого продукту, так як це суттєві фінансові витрати та прогнозована робота з захистом та боротьба з піратством. Але наголошуємо – в цьому напрямі працюємо і ми за електронну картографію.

Василь Гутиряк

Покриття території Карпат картами Відпочивай Активно

 
 
 
Карта сайту © 2007 - 2018 Фундація "Карпатські стежки".
Будь-яке використання інформації чи фото з даного сайту
без згоди Фундації заборонене
Створення сайту:
LesHOST